Vánoční čas je období, kdy se sice brzy stmívá, ale také město krásně svítí vánočními světly, všude je sníh, na vánočních trzích si můžete koupit svařák, medovinu nebo trdelník. Všude hrají vánoční koledy a i lidé mají takovou svátečnější náladu. V tomto vánočním čase si zajděte na vánoční koncert!

Gospelové Vánoce

Gospel je hudební žánr, který ve světě má své jméno a svůj zvuk. Jde o hudební žánr, jehož dominantní úlohou jsou vokály. Často jde o silně harmonicky řazené vokály. Texty gospelových písní jsou náboženské, zejména pak křesťanské. Nejvíc je můžeme znát právě z kostelů, kde velmi dobře zní.

Gospel vznikl na začátku 20. století v černošských kostelech ve Spojených státech. Gospel se v této době vyvíjel ve dvou větvích, černošské a bílé. Hranice se ve druhé polovině 20. století postupně smazávaly. Gospely vznikaly u černošských otroků, kteří se scházeli na veřejných místech a zpěvem vyjadřovali své aktuální pocity.

Vánoce v kostele

Gospelové Vánoce jsou velmi oblíbenými koncerty, které se konají po celé České republice. K vidění mohou být v Ostravě, Praze, Brně i dalších a dalších městech. Existuje několik gospelových souborů, které mají různé vánoční programy. Můžete například slyšet ty nejznámější vánoční písně a koledy.

Některé soubory do svého programu zahrnují také známé křesťansky laděné písně. K tomu přísluší poklidná a příjemná atmosféra, může jít o kostel či jiné příjemné místo. Můžete si užít příjemný gospel například 16. prosince v Divadle u Hasičů. Další gospelové koncerty si můžete poslechnout 3. prosince v Hlučíně, 2. prosince v Kojeticích a v dalších a dalších městech. Nalaďte se na Vánoce i vy. Gospelový vánoční koncert vám v tom jistě pomůže.