Tomorrowland je synonymem pro ikonickou párty pod širým nebem, která bezesporu patří k nejvýznamnějším světovým festivalům svého druhu. Pokud milujete elektronickou hudbu a nekončící zábavu, měli byste si v létě vyčlenit pár dní volna a vyrazit do Belgie. Konkrétně do města Boom ležícího 32 kilometrů severně od Bruselu a 16 kilometrů jižně od Antverp.

Elektronický hudební festival Tomorrowland měl premiéru 14. srpna 2005. K hlavním protagonistům patřili Armin van Buuren, Eddie Halliwell, Coone, Cor Fijneman, Push (M.I.K.E), Technoboy a Yves Deruyter.

V rámci druhého ročníku pořádaného 30. července 2006 se na pódiích blýskli David Guetta, DJ Zany, Marco Bailey a Ruthless. A ačkoliv se nakonec nedostavil Paul Oakenfold, opět nechyběl Armin van Buuren.

Třetí ročník festivalu trval celé dva dny a v následujícím roce se na něj dostavilo více než 50 tisíc lidí.

A jak to bude letos? Tomorrowland 2018 se bude konat během dvou festivalových týdnů od 20. – 22. 7. a 27. – 29.7. Kdo se objeví na pódiích, zatím není jasné, ale jisté je, že půjde o nejzvučnější jména. Celofestivalový pass bez kempu vás vyjde na 310 Eur a se základním kempem na 400 Eur. Za denní vstupenku pak dáte 115 Eur. Ceny jsou uvedeny včetně poplatků. Festival bude jako vždy přístupný od 18 let.

Nezapomeňte se pojistit

Ačkoliv se Tomorrowland odehrává v Belgii, která je v Evropské unii, měli byste se pojistit. Sjednáte-li si cestovní pojištění online, ušetříte nemalou částku oproti smlouvě uzavřené na pobočce.

Kvalitní a přitom levné cestovní pojištění vaše výdaje nijak výrazně nenavýší, ale naopak zajistí, abyste nemuseli doplácet ze svého za případné lékařské úkony. Hodit se vám může také pojištění odpovědnosti za škodu – protože jeden nikdy neví, co se na festivalu může přihodit.