Před pár lety v České republice měla velký úspěch výstava o Titanicu a všichni, kteří ji nestihli, už nemusí smutnit. Výstava se jen přesune o pár kilometrů dál. Bude v Brně, v prostorách Výstaviště Brno. Navštívilo ji mnoho návštěvníků po celém světě, odhadují se v řádech milionů. A od 30. října se dočká také Česká republika, tedy Brno.

Legendární loď

O Titanicu se mluvilo, mluví a asi ještě bude mluvit. Jde o legendární plavidlo, které mělo velké ambice. V roce 1912 však toto plavidlo šlo ke dnu a kleslo do Atlantiku. Umřelo zde mnoho lidí, několik jich bylo zachráněno. Toto ztroskotání je často využíváno k námětům na nejrůznější filmy, dokumenty, spousta lidí se snažila přijít na to, proč obří loď ztroskotala, proč se nezachránilo víc lidí a podobně. O osudu spousty lidí se hovoří dodnes, podobně jako o výpravném filmu s Leonardem DiCapriem v hlavní roli.

Výstava představuje několik stovek originálních exponátů, které se objevily na dně oceánu a byly z něj vytaženy. Jako návštěvníci si můžete projít reálnými kajutami, salónky. Zjistíte, kde tehdy lidé bydleli, kde se bavili. Projít si budete moci také určité části strojovny lodi. Dotknout se můžete také ledovce nebo se vyfotit na přídi lodi. Na chvíli si tak budete připadat jako v legendární scéně ve filmu Titanic.

Uvidíte nábytek, vybavení lodi, porcelán, osobní předměty jako šperky, oblečení, kabelky a podobně. Uvidíte, jak ve skutečnosti fungoval technický pokrok na počátku 20. století, protože tak se loď v těchto dobách jevila. Zažijete nepopsatelnou atmosféru tehdejší doby, pocítíte, jak se mohli cítit lidé, kteří na plavbu snů, jak to bylo uváděno, nastoupili.