Máte rádi kulturu obecně, a tedy si rádi zajdete do divadla, na koncert nebo větší festivaly, které nabízejí možnosti hned několika umělců, což je pro mnoho návštěvníků klíčové? Za své peníze tak mohou vidět hned několik umělců, na jejichž koncerty byste museli vyrazit sólově. Chodíte rádi také do kina? Filmy všeho druhu umí příjemně se uvolnit, hloubat. Mnohdy jsou to výpravné příběhy, příběhy založené na skutečných událostech nebo jen komedie, které mají za cíl vás rozesmát. Jaké české filmy můžete vidět v kině v roce 2019?

Přes prsty

Film Přes prsty vám zavede na volejbalové hřiště, přesněji na beach volejbalové hřiště. Právě zde najdete parťačky Lindu a Pavlu, které jsou do beach volejbalu zapálené a umí mu obětovat takřka úplně všechno. Když se mladší Pavla rozhodne s přítelem Hynkem co nejdřív otěhotnět, protože slyší tikat biologické hodiny, setká se s nepochopením starší a bezdětné Lindy. Jak vůbec může? A zrovna teď, když se jim podařila kvalifikace na mistrovství Evropy? Jak to celé dopadne? Vstoupí do toho ještě také svérázný správce hřiště Jíra, který má poměrně zajímavou minulost. Jak se dvě beach parťačky nakonec rozhodnou?

Nabarvené ptáče

Film, který rozdělil diváky. Rodiče posílají syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Snaží se jej uchránit před masovým vyhlazováním Židů. Chlapcova teta nečekaně umírá a dítě je donuceno protloukat se, jak se to jen dá. Světem, který se netváří úplně přátelsky, ve kterém neplatí jen místní pravidla, ale také řada předsudků a pověr. Snaha o přežití ve válce je však velmi, opravdu velmi těžká. Ovšem je nutno začít bojovat také sami se sebou, připravit se na boj o svou duši, budoucnost. Jde o hluboce dramatický příběh.