Máte rádi kulturu obecně, a tedy si rádi zajdete do divadla, na koncert nebo větší festivaly, které nabízejí možnosti hned několika umělců, což je pro mnoho návštěvníků klíčové? Za své peníze tak mohou vidět hned několik umělců, na jejichž koncerty byste museli vyrazit sólově. Chodíte rádi také do kina? Filmy všeho druhu umí příjemně se uvolnit, hloubat. Mnohdy jsou to výpravné příběhy, příběhy založené na skutečných událostech nebo jen komedie, které mají za cíl vás rozesmát. Jaké české filmy můžete vidět v kině v roce 2019?

LOVEní

Hlavní postava filmu je Eliška, která se těší na svatbu. Čeká na okouzlující ano, ale dočká se od ženicha NE a následně útěku. Eliška je zdrcená, ovšem její kamarádka má jasný plán, jak dál. Založí ji profil na seznamce. Eliška z toho nejásá, ale je jí 35 let a má strach, aby ji neujel vlak. Vrhá se randění naslepo a řeší katastrofické schůzky ve snaze najít toho pravého. K tomu se také musí přestěhovat a to k nevlastnímu bratrovi, který je podivín a zrovna dvakrát ji u sebe nechce. Zlomené srdce může mít na svědomí řadu nových možností.

Teroristka

Hlavní hrdinka Marie je učitelka, která je na penzi. Jednoho dne si řekne, že už nechce takto žít, nechce si připadat jako kráva. Chce se bránit proti jednomu zlu, ale jelikož ji nepomůže starostka, sežene si zbraň s jasným cílem. Udělá to, co si lidé ve vzteku říkají, ale nedotáhnou do konce, protože by šli do vězení. Rozhodne se pro vraždu zhmotněného zla. Zjišťuje však, že taková vražda není snadná záležitost a to jak v morální rovině, tak i v té praktické. Snaží se nasát informace od svého bývalého žáka, který je v podmínce. Jak to celé dopadne?