Máte rádi kulturu obecně, a tedy si rádi zajdete do divadla, na koncert nebo větší festivaly, které nabízejí možnosti hned několika umělců, což je pro mnoho návštěvníků klíčové? Za své peníze tak mohou vidět hned několik umělců, na jejichž koncerty byste museli vyrazit sólově. Chodíte rádi také do kina? Filmy všeho druhu umí příjemně se uvolnit, hloubat. Mnohdy jsou to výpravné příběhy, příběhy založené na skutečných událostech nebo jen komedie, které mají za cíl vás rozesmát. Jaké české filmy můžete vidět v kině v roce 2019?

Ženy v běhu

Česká komedie, ve které najdete hvězdné obsazení. Věra žila se svým manželem Jindřichem skvělý život. Když však zemřel, je rozhodnutá mu splnit jeho poslední přání, které bohužel už nestihl. Uběhne maraton! Má tři dcery, proto se rozhodne, že ony poběží s ní v rodinné štafetě a trasu si rozdělí. Bohužel ženy neuběhly snad ani metr, proto si najmou trenéra, který jim pomůže. Každá z dcer má své starosti. Marcela řeší průšvihy svých synů a svého partnera Karla, který si ji nechce vzít. Bára zase touží po dítěti, ale nemá k němu zatím vhodného tatínka a nejmladší Kačka má chlapa, který má manželku. Jak tohle celé dopadne a co se dcery i jejich máma během tréninků naučí?

Léto s kovbojem

Anna tráví se svým manželem léto v chatové oblasti. Jejich manželství je dlouho stabilní, ale sklouzlo do stereotypu a rutiny. Manžel dělí svůj čas mezi děti, karty, kamarády v hospodě a výrobu modelů. Na ženu čas nezbývá. Anna si rok co rok povyrazí z kopýtka s kamarádkami z práce. Ve vesnici se objevuje Artur, šarmantní elegán, který je majitel nového zámku. Mezi Annou a Arturem přeskočí jiskra, a co se stane dál?