Máte rádi muziku a chodíte rádi do kina? Možná by to chtělo spojit a užít si v kině také trochu té muziky. V poslední době je velmi populární hudební filmy. Po velmi úspěšné adaptaci Zrodila se hvězda nebo mega úspěšné Bohemian Rhapsody, který pojednává o životě Freddieho Mercuryho a vzniku a slávě skupiny Queen. Nyní přišel do kin film pojednávající o životě zpěváka Eltona Johna. Tento životopisný hudební film je z roku 2019. Jméno získal po stejnojmenné skladbě Eltona Johna z roku 1972.  O čem snímek je? Mapuje kariéru mladého a nadějného muzikanta a studenta na hudební konzervatoři.

Než se stal věhlasným Eltonem Johnem

Jmenoval se Reginald. Byl to oplácaný kluk menšího vzrůstu, který neměl úplně nejlepší vztahy se svými rodiči. Miloval klavír a skvěle mu to s ním šlo. Studoval na hudební konzervatoři Royal Academy of Music a později dělal křoví těm, kteří byli slavnější. Chtěl stát na místě, kde oni, toužil po tom a šel si za svým snem. A ono se to povedlo. Potkal Bernieo Taupina, osobu a textaře, který byl v jeho kariéře zásadním jedincem. Toto setkání by se dalo označit za životní výhru, protože poté se kariéra Reginalda, tedy Eltona Johna stávala úspěšnou a strmě stoupal nahoru, do světel reflektorů.

Možná byla cesta příliš rychlá a strmá? Všechno šlo ráz na ráz? Každopádně se v jeho životě objevil alkohol a také drogy. K tomu navíc bojoval s depresemi. Cítil se sám, opuštěný a nemilovaný. To se mu stávalo prakticky pořád, bojoval se svou orientací i s přijetím okolí. Jako rocker a showman chtěl všechno, co jej tížilo a svíralo vyzpívat, dostat ze sebe právě muzikou. Film mapující jeho vzlety, pády, problémy i radosti je nyní v kinech.