Švédsko je krásnou severní zemí, kterou rozhodně stojí za to navštívit. Zvláště pak, pokud máte rádi nedotčenou přírodu, historii nebo třeba chcete vidět polární záři.

Rozhodně za to stojí ale také Švédska města, jako evropská metropole Stockholm nebo přístavní Göteborg. Je toho zkrátka mnoho a proto si je třeba výlet dobře naplánovat. A to včetně správného cestovního pojištění.

Eskilstuna

Nejstarší zmínka o tomto městě je až z 11. století. Jedná se o zmínku o mnichovi, jež zde byl umučen divokými pohany. Právě z toho důvodu byl také založen kult svatého Eskila a právě odsud pochází jméno tohoto města. Dnes je město zajímavé spojením starého a moderního světa. Stejně jako v Praze zde naleznete staré město s uličkou Köpmangatan, která doslova dýchá středověkou atmosférou.

Od 19. století je Eskilstuna jednou z nejdůležitějších průmyslových oblastí Švédska. Proto se mu přezdívá „ocelové město Švédska“.

Björkö

Ostrov Björkö bylo za vikinské doby důležité obchodní centrum. I z toho důvodu je dnes obrovskou zásobárnou archeologických nálezů ze starověku a raného středověku v celé Skandinávii. Ostrovní město Birka bylo založeno už v roce 790 tehdejším králem říše Svenů. Poprvé byl objeven misionářem Ansgarem, který se sem pokusil po roce 890 šířit křesťanství. Rozhodně ale nemůžeme říct, že jeho pokus byl úspěšný.

Ve městě můžete najít dochované obranné valy a další artefakty v místním muzeu. Ostrov je také vyhlášen svojí bohatou faunou a flórou.

Orsa finnmark

Tato oblast je naprosto ideální, chcete-li si užít ničím nerušenou dovolenou bez lidí. Ocitnete se zde uprostřed divoké přírody a nedotčených hlubokých lesů. Vybírat můžete ze tří rozsáhlých přírodních rezervací. Údolí říčky Stopån, horu Ansjosvarden a lesní moře Våmhuskölen. Celkově se Orsa Finnmark rozkládá na rozloze okolo 5 000 ha a patří k největší pralesům v Dalarně.

Spíše než na lidi tu můžete narazit na divokou zvěř. Hojně se tu vyskytují kuny, lišky nebo losi.

Více informací o cestovním pojištění naleznete na https://ergo.cz.