Léto je doba dovolených a výletů, pokud i vy v letošním létě jede na dovolenou po krásách České republiky nebo chcete-li jet na výlet, doporučujeme zastavit se v Jánských Lázních. Objevíte zde krásnou vyhlídkovou věž a Stezku korunami stromů, která má své nádherné kouzlo. Návštěvníkům se tato stezka otevře již 2.7.2017.

Procházka korunami stromů

Tato stezka má své kouzlo a zavede své návštěvníky také do podzemních částí. Vyhlídková věž, která nabízí krásný rozhled do okolního stromoví a na celé Jánské Lázně, stezka se nachází na okraji Jánských Lázních v Krkonoších. Je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po této trase ujdete celých 1511 metrů, dolů je možno dostat se pomocí tobogánu, který vede vnitřkem vyhlídkové věže. Jde jen o další z nespočtu zážitků, které během své návštěvy této stezky získáte.

V podzemní části budete mít možnost studovat mikrosvět půdy od kořenů po ty nejmenší živočichy. V této podzemní části se dozvíte vše o životě pod povrchem, o vlastnostech půdy. Na vlastní oči tak uvidíte, jak spletitý je kořenový systém krkonošského lesa. Budete-li stoupat nad zem, budete stoupat až do výšky až 23 metrů.

Nová stezka

Pro návštěvníky všech věkových kategorií najdete tři didaktická zastavení a tři stanice, které jsou zábavné. Jsou pro všechny zvídavé návštěvníky, zažijete také trochu adrenalinu, když se podíváte dolů pod své nohy. Nemusíte se však obávat, že se něco stane, vše je řádně zabezpečeno, nikde nespadnete.

Stezku korunami stromů mohou navštívit všichni, dospělí, děti i lidé s hendikepem. Stavba je totiž celá bezbariérová, tudíž si zde přijdou na své opravdu všichni. Tato novinka v Krkonoších bude k dispozici již od neděle 2. 7. 2017.