Dovolená je už za vámi a budete si muset počkat minimálně do dalšího léta. S tím se však úplně smířit nechcete, takže hledáte způsoby a alternativy, kam vyrazit. Samozřejmě chcete myslet ekonomicky, a proto se snažíte srazit náklady na co nejnižší hranici. Můžete vycestovat také do zahraničí, chce to jen myslet chytře a najít nízkorozpočtové aerolinky, které umí výrazně ušetřit vaše náklady.

Estonsko – Tallin

Historické centrum tohoto města ročně přitáhne spoustu turistů a návštěvníků. Za zkoušku jistě stojí Vana Tallinn, tedy tradiční kořeněný likér, který si zamilujete.

Řecko – Athény

Starověké město, které má snad na každém rohu nějakou tu památku. Za návštěvu jistě stojí Akropolis, Parthenón, Areus Pagus nebo Královské zahrady. Mimo jiné vás Řecko naláká také na výborné jídlo a pití.

Portugalsko – Lisabon

V Lisabonu je toho k vidění opravdu hodně, můžete navštívit například historické centrum města jménem Belém, jde o oblast, která se objevuje okolo přístaviště, najdete zde například Jeronýmský klášter, Belémskou věz a mnoho dalšího. Ulice jsou obklopeny krásnými kavárnami, restauracemi i dalšími památkami.

Polsko – Krakov

Nádherné město, které můžete navštívit nejen o Vánocích, kde jsou k dispozici adventní trhy. Za návštěvu jistě stojí hrad Wawel z 10. století. V centru jsou kavárny, restaurace. Můžete zde jet na jednodenní výlet nebo zde strávit celý víkend.

Lotyšsko – Riga

Dostanete-li se do Rigy, pak by vám určitě neměla utéct projížďka lodí po řece Dauvě. Za zmínku stojí také ovocný trh, který najdete poblíž nádraží. Ve Starém Městě jsou nádherné secesní stavby. Za návštěvu stojí Cathedral Square, Muzeum historie a navigace Rigy nebo také Rižský zámek.