Pokud cestujeme do zahraničí, musíme brát v úvahu celou řadu možných rizik. Patří mezi ně zdravotní obtíže, zranění či nechtěné ublížení druhé osobě. Pro všechny tyto rizikové faktory lze sjednat cestovní pojištění. Není tedy vhodné spoléhat pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění, díky němuž nám bude poskytnuta nutná a neodkladná zdravotní péče, ale pouze v zemích EU, EHP a některých smluvních státech.

Jaké výhody nabízí cestovní pojištění

Cestovní pojištění zahrnuje, kromě léčebných výloh, i celou řadu dalších bonusů. Patří mezi ně transport zpět domů, v případě vážného zranění či operace (mohou to být například speciálně upravená místa v letadle), příjezd opatrovníka nebo odpovědnost za způsobené škody. Další výhodou je asistenční služba, která vám sjedná zdravotní péči na základě znalostí místních poměrů a je dostupná 24 hodin, 7 dní v týdnu. Z cestovního pojištění je hrazena i spoluúčast za lékařskou péči a léky. Pokud si sjednáte kompletní balíček, je v něm zahrnuto i storno zájezdu či ztráta zavazadel.

Při sjednávání pojištění berte ohled na…

Než si cestovní pojištění sjednáte, přemýšlejte nad tím, jaký druh cesty podnikáte. Je to cesta turistická, pracovní nebo sportovní, podle toho pak volte vhodnou variantu. Pokud je to cesta sportovní, některé druhy sportovních aktivit je vhodné ještě připojistit.

Důležité je i místo pobytu. Pokud míříte do míst odlehlejších a méně lidnatých, je potřeba volit vyšší částky krytí.

Na koho se obrátit?

V současné době nabízí pojištění na cesty celá řada pojišťoven. Hledáte – li srovnání cen, navštivte portál yespojisteni, kde si nejen můžete spočítat celkovou a vhodnou výši cestovního pojištění, ale naleznete zde i důležité informace a údaje potřebné pro sjednání cestovního pojištění online.