Říká se, že řemeslník je jen tak dobrý jako jeho nářadí. A když si koupíte kvalitní nářadí, vydrží vám navždy. Doslova. Především nekvalitní elektrické nářadí, které používáte pravidelně vám příliš dlouho nevydrží.

Možnosti nástroje

Prvním důvodem pro práci s profesionálním elektrickým nářadím jsou širší možnosti nářadí. Vezměme si kotoučovou pilu. Levná i profesionální bude vypadat stejně, bude mít stejnou čepel, pravděpodobně mít stejnou délku zdvihu a stejné zesilovací motory. Ale když se podíváte blíže, existuje velký rozdíl. Kvalitnější nářadí je přizpůsobeno práci v drsnějších podmínkách.

Levnějším nástrojům chybí tato možnost a používají levnější komponenty.

Lepší materiál

Profesionální elektrické nářadí používají ve svých nástrojích lepší materiál. Každý rok utratí miliony dolarů na výzkum a vývoj. Staví lehčí a silnější nástroje podle materiálu, který používají. Hledají optimální nastavení v nástrojích. Jednoduchým příkladem materiálu je kov. Prodej nářadí se vyplatí v profesionálních obchodech i amatérským kutilům.

Mnoho prvků v nářadí je z nerezové oceli. Na trhu existují různé druhy nerezové oceli, které si tyto společnosti mohou koupit. Jedním ze způsobů, jak udržet nízké náklady pro výrobce bez názvu, je nákup levnější nerezové oceli (existuje více než 60 nerezových ocelí). Stále ho mohou inzerovat jako nerezovou ocel, protože je to technicky tak. Použití nerezové oceli nižší kvality může stále způsobit korozi a koroze uvnitř nástrojů je pro motor a opotřebení špatná, nemluvě o tom, že je o dost křehčí.

Nářadí z kvalitních materiálů

Na webu elimstore.cz nakoupíte pouze nářadí z kvalitních materiálů od prověřených českých výrobců a také nářadí Fieldmann – Fieldmann je prověřeným výrobcem sekaček na trávu, grilů, vysokotlakých myček a velkého množství potřeb pro milovníky zahradničení.