Samozřejmě, obytný kontejner – to opravdu nezní nejvábněji, ale když se zamyslíte nad jeho výhodami, jistě vás hned tento nepříjemný první dojem opustí a vy si uvědomíte, že je to vlastně dobrý nápad.

Jaké jsou tedy jeho největší výhody?

  1. Robustnost sanitární kontejnery jsou navrženy tak, aby vydržely nejenom požár, ale například i hurikán.
  2. Cena – věděli jste, že kontejnerové domy jsou až o čtvrtinu levnější než klasické domy z ostatních materiálů? Vše, co je třeba udělat pro vysněné bydlení, je se pro tento typ prostě rozhodnout.
  3. Stavba – jejich konstrukce je několikrát rychlejší než klasických rodinných domů. Stavba celého domu trvá v průměru pár měsíců. V případě, že se nejedná o dům, ale třeba o kancelář, skladové kontejnery či malometrážní byt je jeho realizace samozřejmě ještě rychlejší.
  4. Ekologie – nemusíte mít nejmenší obavy z dopadu na životní prostředí – tento typ domů je jednou z nejekologičtějších variant. Pokud totiž použijete kontejner na výstavbu domu, tak jste prakticky již tento kontejner recyklovali – a navíc jste dali tomuto kontejneru nový význam.
  5. Variabilita – dnes je na trhu k dostání spousta typů přepravních kontejnerů, takže jejich správnou kombinací můžete dosáhnout přesně takového kontejneru, jaký si představujete – je to prostě něco jako „dospělé lego“ – až tak je to jednoduché. Díky vrstvení lze dosáhnout přesné představy zákazníka.
  6. Originalita – no, uznejte, kdo takový typ domu má? Ukažte svému okolí, kdo vlastně jste a že bydlení může být nejenom levné, ale také ekologické a s neotřelým designem.

Odhoďte tedy své předsudky za hlavu – jak je vám teď již určitě jasné, na slově kontejner opravdu není nic špatného, a ne pokaždé je spojováno pouze s odpadky! Ať už se rozhodnete pro kontejnerové bydlení nebo pouze sanitární kontejnery, vždy si můžete být jisti, že uděláte dobře.