Výstava Body The Exhibition je celosvětově známá, snad každý o ní někdy alespoň slyšel. Mnoho z lidí se jí také osobně účastnilo. Jde o unikátní výstavu, která představuje kompletní fungování lidského těla. Výstava je ojedinělá svou velikostí a počtem exponátu. Momentálně probíhá ve dvou Křižíkových pavilonech v areálu Výstaviště Praha – Holešovice. Výstava potrvá do 23. července 2017. Neváhejte proto a tuto unikátní výstavu navštivte!

Nadmíru zajímavá výstava, která vám představí, jak funguje lidské tělo a to na exponátech, které pocházejí ze skutečných lidských těl. Edukativní expozice nabídne víc než 20 celotělových exponátů a k tomu další 300 exponátů. Je toho k vidění opravdu hodně! Odhalíte tak tajemství fungování lidského těla.

Jak to celé funguje?

Uvidíte lidské tělo v mnoha pozicích, které ilustrují fungování jednotlivých tělních systémů, orgánů i pohybového ústrojí. Výstava vás tak zasvětí do tajů fungování těla, ukáže vám některé procesy, které v lidském těle probíhají. Kromě celotělových exponátů uvidíte také na tři sta detailních exponátů jednotlivých orgánů a částí těla. Uvidíte tak orgány, které jsou zdravé a ty, které jsou nemocné. Můžete tak porovnávat, co se s jednotlivými orgány děje během nemoci.

Co vše na výstavě uvidíte?

Zakoupíte-li si vstupenku uvidíte řadu věcí, například kosterní systém, svalstvo, reprodukční orgány, dýchací orgány. Dále uvidíte, jak funguje krevní oběh. Uvidíte, jak se vyvíjí lidský plod, co se s tělem děje během sportu, během pohybu i v klidovém režimu. Jsou zde k dispozici také studenti medicíny, ti jsou připraveni zodpovědět dotazy návštěvníků a podávat ucelený výklad k jednotlivým exponátům. Získáte tak opravdu řadu informací o tom, jak celé lidské tělo a jeho jednotlivé procesy probíhají.