Uvažujete nad vyhlídkovým letem? Pozor! Nenechte se svést levnými nabídkami ze slevových portálů – často se jedná o skomírající společnosti s bůhví jakou kvalitou služeb s ve snaze zachránit svůj business.

Ty dobré a populární letecké školy ze svých cen slevovat nemusí, protože kvalita služeb tomu absolutně odpovídá. Kromě bezchybného servisu, velké letecké školy disponují hned několika letadly, které garantují, že si nemusíte let rezervovat dlouho dopředu – letadla budou stále k dispozici. U těch nejlepších leteckých škol najdeme také několik modelů, které dotvoří celý dojem z vyhlídkového letu. Pokud plánujete vyhlídkový let jako dárek, můžete si tak vybrat z klasických československých letounů pro své prarodiče a moderním kanadským vrtulníkem pro fanoušky aeronautiky.

A jak si vybrat tu správnou společnost? I když máte možnost si vyhlídkový let rezervovat a zaplatit plně přes webové stránky, doporučujeme si sjednat vyhlídkový let přes telefon. Už podle ochoty kontaktní osoby poznáte, zda v případě problému vám vyjde letecká škola vstříc. Neměli byste opomenout se informovat o možnosti přerezervování letu ze strany zákazníka i v případě nepříznivých letových podmínek, délce letu a personál by vám měl poradit s výběrem modelu letadla, se kterým bude vyhlídkový let nejdokonalejší. Zároveň by vás společnost neměla tlačit ke koupi doplňkových nebo jiných dražších služeb. Některé neseriózní společnosti navíc ukrývají poplatky, nebo do dobu letu počítají i čas strávený přípravou na zemi.

V neposlední řadě byste to měli být vy, kdo bude určovat cestu vyhlídkového letu a pilot by vás měl poslechnout, pokud se chcete proletět nad specifickými oblastmi v rámci časových možností.

Doufáme, že vám náš článek pomohl a díky vyhlídkovému letu ušitému jak na míru se stane ten nejlepší dárek a zážitek na celý život.