Podpora a rozvoj turistických chat v Beskydech, tak by se dal charakterizovat projekt Beskydské hřebenovky, jehož cílem je v rámci hravých kondičních a rodinných závodů zatraktivnit beskydské horské chaty a přiblížit je tak rodinám s dětmi a širokému okolí. Vše je vytvořeno zábavou a hravou formou, kterou si užijí děti a také se naučí něco o přírodě. Cílem je také respektovat přírodu Beskyd.

Během července a srpna se akce koná na třech místech v okolí turistických chat v Beskydech. První zastávkou bude malebná chata Prašivá. Ta se nachází v chráněné krajinné oblasti Beskyd v nadmořské výšce 706 m a nabízí ubytování a turistické aktivity pro širokou veřejnost po celý rok. Beskydské hřebenovky nabízejí akce ve dvou kategoriích, hravý rodinný a individuální kondiční závod plus interaktivní rodinně – sportovní zábavný program. Všechny trasy se uzpůsobují právě rodinám s dětmi.

Celou akci hudebně doprovodí zpěvák a finalista SuperStar Martin Šafařík, který zde odehraje celkem dvě vystoupení a následně zazpívá s kytarou večer, při společném opékání špekáčků. Martin je charismatický mladý hudebník, skladatel a zpěvák, který se zviditelnil v rámci finále Česko – Slovenské SuperStar. Na svém kontě má jedno album Kolem nás, s nímž absolvoval úspěšné turné Viva La School Tour po moravských školách, které navštívilo tisíce nadšených žáků. Akce Beskydské hřebenovky na chatě Prašivá můžete spolu se svými dětmi navštívit v sobotu 21. července 2018. Podpořte svou účastí oblíbená místa Beskyd!