Rádi chodíte do muzeí na různé výstavy či expozice? Může to být moderna, kus historie, regionální výstavy, zkrátka cokoliv, co vás nadchne a líbí se vám. Pokud i vy jste milovníci výstav, pak můžete navštívit regionální muzeum v Teplicích. Svým návštěvníkům přináší mnoho zajímavých a originálních expozic, výstav a sbírek, které stojí za povšimnutí.

Regionální muzeum

Navazuje na tradici sahající až do roku 1894. Základní sbírkový fond tvořily věci, které byly odkoupeny od všestranného sběratele A. H. Fassla. Ten je od roku 1873 zpřístupňoval veřejnosti. Muzeum si vytvořilo svůj vlastní program, ve kterém si dalo tři hlavní úkoly, na které se chtělo soustředit a kterými se chtělo zaobírat.

Chtělo provádět vlastivědnou dokumentaci, pomáhala zdokonalování úrovně keramické a sklářské produkce díky sbírkám. Tato produkce patřila k profilovým odvětvím zdejšího průmyslu a také zajišťovat archeologické památky, které se odkrývaly vlivem těžby uhlí a dalších zemních pracích. Postupně se muzeum rozvíjelo a bylo počítáno mezi největší a nejlepší mimopražská muzea.

V muzeu je k vidění spousta expozic a výstav. Můžete zde najít například expozice z oblasti archeologie, lázeňství, porcelánu a keramiky, zoologie a mineralogie. Jsou zde k vidění historické hodiny, numismatický kabinet, zámecké pokoje a mnoho dalších a dalších kousků.

V roce 2017 si Regionální muzeum v Teplicích připomíná 120. výročí svého otevření a 70 let působení na teplickém zámku. U této příležitosti se uskutečnila výstava, která potrvá až do 25. února 2018. Krásu některých dosud nespatřených předmětů a pokladů teplického muzea můžete obdivovat například na VÝSTAVĚ XXL.

Jde o výstavu, kde se regionální teplické muzeum prezentuje. Svým návštěvníkům na této výstavě muzeum ukáže to NEJ ze všech odborných oddělení, které jsou v teplickém muzeu k vidění. Uvidíte tak to nejlepší z nejlepšího.