Během léta mají vodáci svou hlavní sezónu. Ke sjíždění je spousta řek a vy tak během té doby můžete potkat spoustu svých souputníků. S přicházejícím podzimem přichází také závěr sezóny pro všechny vodáky. Mají svou tradici a zamykají na zimu řeky. Na jaře si je pak slavnostně odemknou a opět svou sezónu zahájí.

Zamkneme vodu

Zamykání řek je tradicí pro mnoho vodáků. Většinou se uskutečňuje v říjnu a je to taková pomyslná tečka za celou letní sezónou. Nechybí samozřejmě symbolický klíč, kterým se řeka zamkne, a ještě předtím si budou moci všichni, kteří mají chuť a čas vodu sjet. Naposledy v sezóně. Zamykání řek probíhá na mnoha místech v České republice. Kde je možno se této akce účastnit?

7. října zamykání Lužnice

Symbolické zamykání řeky Lužnice proběhne na vodácké základně u mostu na Klikov a to od 9:00 do 17:00. Cíl je libovolný, každý podle svých sil a možností. Oficiální konec je ve vodáckém tábořišti u kostela, zhruba po dvanácti kilometrech.

14. října zamykání Otavy

Zamykání řeky Otavy proběhne v Sušici a pojede se úsek do Žichovic. Bude-li přát počasí, pak až do Horažďovic. Užijte si i vy tuto krásnou akci, která má v případě příznivého počasí konec v Horažďovicích. Akce se koná od 9:00 do 17:00.

21. října zamykání Ostravice

Start této akce je pod soutokem řeky Ostravice s řekou Lučinou, U nové loděnice. Dopoledne je pro všechny připraven zábavný program na lodích, odpoledne pak volný sjezd řeky do Zabelkova, po dohodě můžete dojet až do polského Zabelkova. Akce začíná v 10:00 a končí v 18:00.

21. října zamykání Sázavy

Každoroční akce se koná v Týnci nad Sázavou. Děda Sázava každým rokem zamyká řeku kouzelným klíčem a vodáci se tak vydávají na poslední plavbu v sezóně. Sjíždí se úsek řeky Týnec nad Sázavou až Pikovice. Akce začíná v 10:30 a končí 17:00.