Od začátku letošního roku platí nový zákon o hazardních hrách. Na jeho základě zapsalo Ministerstvo financí dnem 20.9.2017 na černou listinu prvního internetového provozovatele hazardních her a v důsledku toho musí operátoři zablokovat jeho stránky.

O koho se jedná?

MF nařídilo zablokovat web.1xbet.com, za kterým stojí firma sídlící na karibském ostrově Curacao.

Důvodem je, že tato firma naprosto ignoruje české zákony a s úřady absolutně nekomunikuje. Proto nezbylo nic jiného, než poprvé provést zápis na blaclist. Poskytovatelé internetového připojení mají o zablokování, které bylo provedeno 20.9. dva týdny na to, aby tyto stránky začali blokovat, jinak jim hrozí pokuta až milión korun. Rovněž banky musí v tomto termíny zablokovat účet v Česku, kam sázkaři posílají peníze.

Většina poskytovatelů se stáhla dobrovolně

Hazardní hry mohou na internetu nabízet legálně jen firmy s povolením, které u nás platí daně. Aktuálně je jich necelá dvacítka. Ministerstvo financí se kvůli nabízení nelegálního hazardu obrátilo na 55 firem. Po nabytí účinnosti nového zákona o hazardu na počátku r. 2017 jich skončilo 20 a dalších 30 firem ukončilo svou činnost po výzvě MF. Se zbývajícími pěti byla zahájena správní řízení. 1xbet byla jednou z nich, neboť na žádnou výzvu nereagovala. Dva provozovatelé se stáhli z českého trhu, a proto byla správní řízení ukončena.

Na jaké weby tedy chodit?

Pokud máte rádi hazard, měli byste chodit na stránky, které jsou kvalitní a bezpečné. Mezi nejoblíbenější patří betsson, který umožňuje hrát online. Tyto online kasína vám zajistí možnost zahrát si o peníze na jednom z nejlepších portálů svého druhu.