Rytíři, kteří svádí litý souboj o území či krásnou princeznu, pouliční muzikanti hrají dobovou hudbu, všude tančí pouliční tanečnice, jsou k vidění kejklíři, šašci a podobně. Také máte rádi středověk a někdy byste v něm také chtěli žít či alespoň na chvíli být? To všechno a ještě mnoho dalšího bude k vidění na středověkých slavnostech. Milovníci středověku a všeho okolo něj si přijdou na své v Břevnovském klášteře benediktinů. Tyto středověké slavnosti se v letošním roce uskuteční již počtvrté.

Dějiště středověkých slavností

Brevnovský klášter se stane místem, kde se již počtvrté budou konat rytířské turnaje, mušketýrské souboje, které doplní dobová hudba, kejklířu, renesanční duely a podobně. Pro malé prince a princezničky budou připraveny soutěže, loutkové divadlo. Dospělí si přijdou na své v podobě středověkého vaření piva, prohlídky katovo řemesla, šermířsko – mystické akrobacie. Spolu s dětmi pak můžete navštívit prohlídku břevnovského kláštera, pivovaru, můžete si užít tržiště. Zkrátka, celý den budete mít co dělat.

Břevnovský klášter

Jde o první mužský benediktinský klášter v Čechách, který leží na polovině cesty mezi Pražským hradem a Bílou horou. Byl založen na počátku roku 993 a to knížetem Boleslavem II. a biskupem Vojtěchem. Jde o dosud nejstarší fungující klášter u nás, kde je zpřístupněna barokní bazilika sv. Markéty, románská krypta z 11. století a barokní prelatura s Tereziánským sálem.

Tyto středověké slavnosti se konají v areálu břevnovského kláštera v Praze a to v sobotu 27. května 2017 od 10:00 do 18:00, kdy si mohou všichni návštěvníci užít neopakovatelnou středověkou zábavu.