Fascinovala vás vždycky letadla a ten ruch a cvrkot na letištích? Byl pro vás vždycky svátek, když jste někam letěli a mohli všechno okolo pozorovat? Napadá vás pak spousta otázek, na které se chcete zeptat. Jenže, koho? Na letišti má každý svou práci, tam vám asi nebude jen tak někdo věnovat svůj čas a popisovat jednotlivé procesy a odpovídat na vaše otázky. Chtělo by to možná nějakou exkurzi. Do míst, která nenavštíví jen tak někdo. Dozvíte se spoustu informací, jak se uklízí sníh z letištních drah, jak to funguje v odbavovacích halách, jak pracují záchranáři i hasiči a mnoho dalšího. Můžete vyrazit na exkurzi na letiště. Kde všude?

Praha – Letiště Václava Havla

Zde si můžete vybrat hned z několika různě zaměřených prohlídek a to včetně fotoexkurze nebo speciální trasy, která přináší svým návštěvníkům zimní provoz. Letiště Praha nabízí už spoustu let tyto jednotlivé prohlídky, které se těší velké oblibě. Zájem o tyto prohlídky rozhodně neslábne. Co všechno se dozvíte na jednotlivých trasách? To si nastudujete na internetových stránkách. Rezervujte si svůj termín. Jednotlivé prohlídky trvají přibližně dvě hodiny.

Ostrava – Letiště Leoše Janáčka

Letiště Leoše Janáčka dnes dostalo novou a moderní podobu. Jaká je jeho historie? Jeho kořeny? S tím se seznámíte během exkurze, která mapuje letiště Leoše Janáčka od jeho rané historie až do současnosti. Tyto prohlídky se konají od začátku listopadu až do 20. dubna, každý rok se tak můžete objednat. Prohlídka trvá přibližně hodinu a půl a probíhá pouze v pracovních dnech.

Pardubice – Letiště Pardubice

V Pardubicích se můžete podívat do zázemí letiště a zjistit, jak to celé funguje. Letiště nabízí dva okruhy prohlídek, v první se seznámíte s odbavovací halou a bezpečnostními kontrolami. Druhá ukazuje provoz na odbavovací ploše a technické zázemí.