Letní měsíce se kvapem blíží a první hudební festivaly už začínají. Ta hlavní festivalová sezóna teprve přichází. Spousta festivalů láká na své line upy, které jsou napěchované českými i zahraničními hudebníky. Pokud stále ještě tápete, kam v létě vyrazit na festival, pak doporučujeme LétoFest. Série osmi festivalů v České republice přinese to nejlepší, čím disponuje česká hudební scéna.

Co je to LétoFest?

Jde v podstatě o putovní festival nebo chcete-li festivalovou tour. V celkem osmi městech se tento festival objeví a zpříjemní návštěvníkům letní dny. Kromě hlavního hudebního programu dbají na doprovodný program, který je velmi rozmanitý. V letošním roce proběhne jeho druhý ročník, v loňském roce se začínalo v rámci jednodenní startovací tour. U návštěvníků sklidil tento jednodenní festival velký úspěch, a proto se letos organizátoři rozhodli udělat festival dvoudenní a přivezli tak mnohem víc zábavy.

LétoFest bude v letošním roce více ambiciózní a nabitější spousty hudebními vystoupeními. Našlapaný program a line-up se objeví celkem v osmi městech a to Pardubicích, Českých Budějovicích, Brně, Ostravě, Olomouci, Karlových Varech, Plzni a Liberci.

Festival i pro děti

V rámci bohatého programu festival nezapomíná také na děti. Ty si také chtějí užít hudební festival, ovšem tak nějak po svém. Bohatý doprovodný program se věnuje hlavně dětem. Budou si moci vybrat dílničky, ve kterých se něco naučí, spoustu soutěží i lehkých sportovních aktivit. Kromě jiného můžete s dětmi navštívit fotokoutek a další různé aktivity.

Na LétoFest 2018 vystoupí kapely jako BSP, MIG21, Iné Kafe, Wanastovi Vjecy, Chinaski, Kabát, Mňága a Žďorp, Harlej, No Name a mnoho dalších. Zpěváky a zpěvačky jako David Koller, Marek Ztracený, Anna K., Michal Hrůza, Sebastian a mnoho dalších. Přesné line-upy pro jednotlivá města najdete na oficiálních stránkách festivalu.