Letní shakespearovské slavnosti se stali už poměrně stálým a známým pojmem. Když se vysloví, lidé vědí, co od nich čekat, kde se konají i to, že je o vstupenky každým rokem velký zájem. Původně tyto slavnosti inicioval Václav Havel a jde o letní divadelní festival, který se koná vždy na hradech. Adaptují se zde hry anglického dramatika Williama Shakespeara. Každým rokem několik her, které jsou často velmi oceňovány.

Slavnosti, které vedou k divadlu

Nejvíc oceňovaným představením byl v roce 2002 Král Lear, ve kterém hrál Jan Tříska. Letní shakespearovské slavnosti můžete navštívit jak v Praze na Pražském hradě, tak v Brně na Špilberku, v Ostravě na Slezkoostravském hradě nebo v Bratislavě na Bratislavském hradě. Co všechno můžete v letošním roce na daných místech?

Praha – Pražský hrad

Na konci června začíná program v Praze. Představí se Zimní pohádka, tedy příběh o zradě, lásce a následném odpuštění. Pohádkový příběh, ve kterém má hlavní roli žárlivost, naděje i láska hrají například Martin Hofmann, Petra Špalková, Kristián Špiner, Veronika Arichteva a další.

V červenci v Praze můžete vidět tragédii Hamlet, ve které se propojuje rodinná i politická dramata, kdy se králův syn neumí smířit se smrtí svého otce. Hamleta si zde zahraje Jaroslav Plesl, dále se objeví Lenka Vlasáková, Hynek Čermák, Veronika Čermák Macková, Veronika Khek Kubařová a další.

Srpen bude v Praze nabitý Shakespearem. Jako každý rok se chystá představení v angličtině, letos to bude Othello v podání Prague Shakespeare Company. Dále můžete navštívit Zkrocení zlé ženy v ostravském nastudování a zjistíte, zda se podaří ženu skutečně zkrotit. Představí se zde například Vladislav Georgiev, Kristýna Leichtová, Izabela Firlová a další. Dále můžete navštívit ještě představení Dobrý konec všechno spraví nebo Večer tříkrálový.