Konec roku vždycky přináší jisté bilancování a ohlížení se za uplynulým rokem. Co nám dal i co nám vzal. Podobně je to také v hudebním světě, kde lidé bilancují, vydání alb, koncertní turné a podobně. Před námi stojí rok 2019 a už nyní to, minimálně z hudebního pohledu, vypadá, že bude velmi plodný a úspěšný na spoustu zahraničních kapel a hudebníků. Ti se objeví na scéně v rámci nejznámějších hudebních festivalů, akcí nebo samostatných koncertů. Do České republiky někdo přijede poprvé, jiný se chystá k velkému návratu. Koho v příštím roce mohou čeští fanoušci vidět naživo? A kdy tomu tak bude?

Bob Dylan and His Band

Obrovským překvapením pro české fanoušky bylo oznámení o tom, že Bob Dylan se objeví v České republice! A to ne na jednom, ale rovnou na třech koncertech! Objeví se ve Velkém sále pražské Lucerny a zazní zde písně z posledního alba Triplicate ale určitě také nejznámější hity. Představí se na třech koncertech 7. 8. a 9. dubna 2019.

Alvaro Soler

Tento španělský zpěvák se objeví v holešovické Tipsport Aréně a to 7. května 2019. V minulosti vyprodal dva koncerty ve Foru Karlín, a proto se zde velmi rád vrací.

LP

Oblíbená písničkářka zažila boom díky svému zjevení na Colours of Ostrava a od té doby je v České republice velmi žádanou hvězdou. Objeví se zde znovu v květnu a to na dvou koncertech. 11. a 12. května 2019 se Laura objeví ve Foru Karlín, kde představí písně ze svého nového alba, ale také starší osvědčené hity.

Maroon 5

Poprvé se v České republice objeví také američtí Maroon 5, kteří jedou turné k poslednímu albu. Kapela s frontmanem Adamem Levinem se objeví v O2 aréně 5. června 2019.

Ed Sheeran

Britský zpěvák rozpoutal šílenství, jeho první koncert byl takřka ihned vyprodán, a proto se musel přidávat další koncert. Své hity představí na Letišti v Letňanech 7. a 8. července 2019.