Konec roku vždycky přináší jisté bilancování a ohlížení se za uplynulým rokem. Co nám dal i co nám vzal. Podobně je to také v hudebním světě, kde lidé bilancují, vydání alb, koncertní turné a podobně. Před námi stojí rok 2019 a už nyní to, minimálně z hudebního pohledu, vypadá, že bude velmi plodný a úspěšný na spoustu zahraničních kapel a hudebníků. Ti se objeví na scéně v rámci nejznámějších hudebních festivalů, akcí nebo samostatných koncertů. Do České republiky někdo přijede poprvé, jiný se chystá k velkému návratu. Koho v příštím roce mohou čeští fanoušci vidět naživo? A kdy tomu tak bude?

Aurora

Hned na začátku nového roku do pražského Fora Karlín zavírá norské zjevení Aurora. Éterická zpěvačka, která získala početné publikum na festivalu Colours of Ostrava, kde byla hned dvakrát, si nyní chce podmanit české publikum v rámci samostatného koncertu. Původně měl být v Roxy, ale díky velkému zájmu a rychlému vyprodání se přesunul do větších prostor Fora Karlín. I to je však na 17. ledna 2019 vyprodáno!

Bastille

Forum Karlín je hostitelem dalšího z koncertů zahraničních kapel. V únoru se objeví skupina Bastille. Ti se vracejí po třech letech a přivezou jistě své nejnovější hity v rámci nového turné, které začíná v Dublinu. Kapela zahraje hity jako Pompeii, Good Grief nebo také poslední oblíbený singl Happier. Konkrétně se kapela objeví 21. února 2019 ve Foru Karlín.

Mike Shinoda

Jedna z klíčových postav kapely Linkin Park je bezesporu Mike Shinoda. Po smrti Chestera Benningtona to byla velká ráda, kterou museli vstřebat nejen lidé z kapely, rodina, ale také fanoušci. Mike představí českému publiku nový sólo projekt a novou desku Post Traumatic. Jde o desku, která pomáhá nacházet cestu z temnoty a smutku ven, alespoň takto jí uvádí sám umělec. Vystoupí 19. března 2019 ve Foru Karlín.