Také rádi ochutnáváte jednotlivé druhy kvalitních vín z Čech a Moravy a přemýšlíte, kam vyrazit za další degustací? Co takhle Litoměřický hrozen? Jde o jednu z prestižních akcí, která zahrnuje nejen výstavu, ale také soutěž vín. Jde o akci, která se koná na začátku června a to v prostorách hradu Litoměřice.

Za krásami vína

Litoměřice k vínu patří odjakživa, najdete zde velmi krásné vinice. Zmínku o nich najdete již v zakládací listině kapituly litoměřické už z roku 1057. Vinařství se dařilo a rozmachu se dočkalo za dob vlády Karla IV. Ten totiž osvobodil vinaře na dobu deseti let od platby daní a poplatků. Po této době vinaři odevzdávali každý desátý sud na litoměřický hrad. Litoměřice najdete na soutoku Labe a Ohře v severních Čechách. Jde o jedno z nejstarších českých měst. Právě pěstování vinné révy a následná výroba vína má ve městě opravdu velkou tradici, podobně jako několik dalších okolních vinařských obcí.

Prodejní výstava vín

Jde o jednodenní prodejní a soutěžní výstavu vín z Čech a Moravy. Vína je možno nejen degustovat, ale také si je můžete zakoupit. Během výstavy je připraven bohatý doprovodný program, který spočívá v hudebním a divadelním vystoupení. Následně dojde také k předání cen vítězným vínům. Vstupenku je možno pořídit přímo na místě. Pořídíte si také žetony v hodnotě pěti korun a ty slouží jako platidlo při jednotlivých degustacích.

Tato jednodenní akce se těší každým rokem velké oblibě. Navštívit jí můžete 3. června letošního roku a to od deseti hodin, kdy se otevřou brány gotického hradu. Celou výstavu a také degustaci vín si budete moci užívat až do osmé hodiny večerní.