I když je aktuálně podzim, pomaličku už se blíží Vánoce. A s nimi samozřejmě přichází spousta věcí jako sníh, vánoční tradice, dárečky a období adventu. V něm se nejen zapalují svíčky na adventním věnci, ale také je období vánočních trhů. Díky nim má zima krásné kouzlo. Víte, kam vyrazit na vánoční trhy?

Vánoční trhy uchvacují každým rokem svou neopakovatelnou vánoční atmosférou, blikající světýlka, všude hrající koledy, punč, svačené víno, vánoční výzdoba, pražené mandle a lidé, kteří si tuto atmosféru užívají plnými doušky. I vy můžete objevovat kouzlo vánočních trhů. Přinášíme pár míst, kde jsou vánoční trhy skutečně krásným zážitkem.

Drážďany

Vánoční Drážďany jsou skvostné. Tradiční trhy zde začínají koncem listopadu a trvají až do konce prosince. Můžete zde ochutnat tradiční vánoční štolu, pletenec a díky atmosféře si užijete ty pravé saské Vánoce. Můžete zažít tu pravou vánoční atmosféru návštěvou jednoho z celkem jedenácti trhů.

Budapešť

Vánoční Maďarsko má něco do sebe. Jde o trhy mezinárodně uznávané a ty nejkrásnější podle mnohých najdete na náměstí Vorosmart. Můžete si dát svařák, punč, pečené kaštany nebo také typicky maďarský langoš. U toho si můžete poslechnout vánoční muziku a nasát tu pravou vánoční atmosféru,

Bratislava

Slovenští sousedé tradičně začínají vánoční trhy rozsvícením stromečku a to se koná hned na několika místech. Celé trhy doprovází bohatý vánoční program, kde si můžete dát tradiční lokše, punč, svařák, poslechnout příjemnou hudbu a vůbec si užít skvělou atmosféru.

Praha

I Česká republika má krásné vánoční trhy, které si zamilujete. Praha je v tomto ohledu tím pravým místem. Krásně nasvícené stromy, stánky s jídlem, nezbytným punčem a svařeným vínem je spolu s vánočními koledami to pravé. Za návštěvu stojí trhy na Václavském náměstí, Havelské náměstí či Staroměstské náměstí.