V České republice je spousta úžasných festivalů, které lidé rok co rok rádi navštěvují. Milovníci muziky se mohou také vydat na některý z hudebních festivalů u našich sousedů. Nabízejí spoustu zajímavých hudebních kapel a zpěváků. Můžete vyrazit do Německa, na Slovensko, do Rakouska nebo do Maďarska. Výběr je opravdu široký a pestrý!

Festivaly v zahraničí

Chcete-li jet někam na dovolenou a spojit s tím například nějaký dobrý koncert, pak můžete spojit dovolenou u našich sousedů. Prohlédnete si památky, města a zavítáte na dobrý festival. V posledních letech se festivaly předbíhají v účinkujících a co nejlepších line-upech. Kde se tedy v zahraničí dobře pobavit na festivalu?

Rock im Park

Festival v Německu se těší dlouhé tradici. Pro mnohé je to zahájení festivalové sezóny. Německý Norimberk se tak bude otřásat v základech od 1. června až do 3. června. Každým rokem festival a zejména pak našlapaný line-up přiláká statisíce z celé Evropy. V letošním roce zde zavítá například kapela 30 Seconds to Mars, Muse, Foo Fighters, Avatar, Alt-J, Beth Ditto, Good Charlotte, Gorillaz, Kreator, Kaleo, Snow Patrol a mnoho dalších.

Pohoda Fest

Nemusíte jezdit nikam daleko, stačí k sousedům na Slovensko. Konkrétně v Trenčíně se od 5. července do 7. července vystřídá řada domácích i zahraničních interpretů. V letošním roce se zde objeví The Chemical Brothers, Jamie Cullum, St. Vincent, LP, Danny Brown, Ride, Little Dragon a další. Ze slovenské scény to bude Modré hory, Heartbeat, Catastrofy, Vojdi a další.

Nova Rock Festival

Rakouský hudební festival, který na své scéně přivítá taková jména jako Marylin Manson, Die Toten Hosen, Kraftklub, Billy Idol, Gentleman, The Prodigy, Jonathan Davis, Life of Agony, Limp Bizkit, Iron Maiden, Sunrise Avenue a mnoho dalších. Festival se koná v Nickelsdorf a to 14. července až 17. července.

Sziget Festival

Od 8. srpna až do 15. srpna si můžete užít v Maďarsku v Budapešti doslova smršť hudebních vystoupení. Tento proslulý hudební festival tento rok poctí návštěvou Arctic Monkeys, Dua Lipa, Gorillaz, Mumford & Sons, Shawn Mendes, Liam Gallagher, Kendrick Lamar, Lana Del Rey, Kygo, The Kooks a mnoho dalších.