Festivalová sezóna se blíží mílovými kroky. Už nyní je dobré se rozhodnout, kam se vydat. Je třeba koupit vstupenky, protože ty jsou stále ještě za poměrně dobrou cenu, takže se jistě snažíte vymyslet, kde budete trávit léto. A hudba, ta je tou nejlepší možností, minimálně pro hudební nadšence. Organizátoři se opět snaží předvést a již velmi dlouhou dobu zásobují festival zvučnými jmény z české, slovenské i zahraniční scény. Které kapely, zpěváky a zpěvačky můžete v České republice v rámci festivalů vidět? A kam můžete zavítat v létě? Jaký festival si vybrat? Můžete se trochu inspirovat!

Colours of Ostrava

Největší multižánrový hudební festival v České republice rok co rok přiváží obrovské hudební hvězdy. I letos zde vystoupí velká spousta zahraničních umělců – The Cure, Rag’n’Bone Man, Zaz, Tom Walker, Mo, Rosalía a spousta dalších. Kromě hudby můžete navštívit filmy, workshopy, divadla nebo diskuze. Festival proběhne od 17. až 20. července v Ostravě, oblasti Dolní Vítkovice.

Sázavafest

Na Sázavě vystoupí průřez české a slovenské hudební scény. Objeví se zde kapely Kryštof, Divokej Bill, Rybičky 48, Mirai, IMT Smile, ze zpěváků například David Koller nebo Marek Ztracený a mnoho dalších. Světlá nad Sázavou se 25. až 27. července se promění v hudební smršť.

Benátská! s Impulsem

I v Liberci nebude nouze o hudební festival! Benátská! s Impulsem láká na ty největší české i slovenské muzikanty hudební scény. Objeví se zde například Karel Gott, Čechomor, Chinaski, Ben Cristovao, No Name a další. Festival proběhne 25. až 28. července v areálu Vesec.