Festivalová sezóna se blíží mílovými kroky. Už nyní je dobré se rozhodnout, kam se vydat. Je třeba koupit vstupenky, protože ty jsou stále ještě za poměrně dobrou cenu, takže se jistě snažíte vymyslet, kde budete trávit léto. A hudba, ta je tou nejlepší možností, minimálně pro hudební nadšence. Organizátoři se opět snaží předvést a již velmi dlouhou dobu zásobují festival zvučnými jmény z české, slovenské i zahraniční scény. Které kapely, zpěváky a zpěvačky můžete v České republice v rámci festivalů vidět? A kam můžete zavítat v létě? Jaký festival si vybrat? Můžete se trochu inspirovat!

Rock for People

Kultovní festival, který každým rokem probíhá v Hradci Králové. Nejinak je tomu i letos, konkrétně 4. až 6. července. Vystoupí zde mnoho zvučných kapel, například Manic Street Preachers, Bring Me the Horizon, Franz Ferdinand, Kodaline. Z českých kapel se zde objeví například Mig 21, Cocotte Minute, Vypsaná fixa a mnoho dalších.

Masters of Rock

Festival zasazen do areálu likérky Rudolfa Jelínka ve Vizovicích nabídne již po sedmnácté výběr skvělých kapel jako například Avantasia, Within Temptation, Steel Panther, Soulfly a mnoho dalších. Festival proběhne 11. až 14. července.

Létofest

Série několika hudebních festivalů, které probíhají od 12. července až do 7. září. Objeví se hned v několika městech – Pardubice, České Budějovice, Olomouc, Ostrava, Brno, Plzeň, Karlovy Vary a Liberec. Na tomto putovním festivalu vystoupí například Tomáš Klus, Aneta Langerová, Monkey Business, Wanastowi Vjeci, Mňága a Žďorp a mnoho dalších.

Slavkov Open

Na letošním festivalu vystoupí idolové náctiletých Marcus & Martinus. Fanouškům se snaží vynahradit loňský zrušený koncert. Jako předskokani vystoupí kapela Slza a Tomáš Boček, finalista českého kola Eurovize. Vše se odehraje v zámecké zahradě Slavkova u Brna a to 13. července.