Festivalová sezóna se blíží mílovými kroky. Už nyní je dobré se rozhodnout, kam se vydat. Je třeba koupit vstupenky, protože ty jsou stále ještě za poměrně dobrou cenu, takže se jistě snažíte vymyslet, kde budete trávit léto. A hudba, ta je tou nejlepší možností, minimálně pro hudební nadšence. Organizátoři se opět snaží předvést a již velmi dlouhou dobu zásobují festival zvučnými jmény z české, slovenské i zahraniční scény. Které kapely, zpěváky a zpěvačky můžete v České republice v rámci festivalů vidět? A kam můžete zavítat v létě? Jaký festival si vybrat? Můžete se trochu inspirovat!

Okoř se šťávou

Festival se koná v podhradí Okoře a to hned první červnový den. Jde o jednodenní festival, který je plný české muziky. Fanoušci si jistě přijdou na své, vystoupí zde kapela Mirai, Michal Hrůza se svou kapelou, Rybičky 48, Škwor a další a další české kapely.

Topfest

Jednodenní festival se koná 8. června v zámeckém parku ve Slavkově u Brna. I zde se to bude hemžit českými kapelami a hudebníky. Topfest nabídne takové kapely jako Jelen, Mangrage nebo Walda Gang. Vystoupí zde také Marpo s TroubleGangem a zpěvačka Lenny.

Votvírák

Dnes již legendární multižánrový hudební festival, který se specifikuje na českou a slovenskou hudební tvorbu představí jako hudební stálice, tak i nové objevy. Zahrají zde kapely Divokej Bill, Kryštof, Sto zvířat, Vypsaná fixa a další. Navíc zde vystoupí také například Hana Zagorová, David Stypka nebo Gaia Mesiah. Festival se koná 14. a 16. června na letišti Milovice u Mladé Boleslavi.

Metronome Festival

Dvoudenní hudební festival nabídne opravdu lahůdku v podobě Liama Gallaghera z Oasis, skupinu Morcheeba nebo Kraftwerk. Z českých luhů a hájů zde bude Kohiba nebo Pražský výběr. Festival se koná 21. a 22. června na holešovickém Výstavišti.