Milovníci lahodného moku, kterým víno od nepaměti je, mají řadu příležitostí k jeho ochutnávání, popíjení i k zakoupení lahve do své vinotéky nebo demižónku pro příjemné chvíle s rodinou či přáteli.

Tradiční vinařskou oblastí je Jižní Morava, kde snad v žádné obci nechybí vinohrady a vinné sklípky. Právě nyní je to pravé období, kdy si můžete vybrat některou lokalitu či konkrétní sklípek a s rodinou nebo přáteli strávit příjemné chvíle při degustaci vín z místní úrody.

Vydejte se do Pavlova

Pavlov je přívětivá obec pod Pálavskými vrchy u břehů Novomlýnských nádrží. Pavlovští vinaři zvou milovníky vína již řadu let, aby poznali jejich vína přímo v místě jejich vzniku. Degustace se konají v historických vinných sklepích a v letní sezoně má každý týden otevřeno jedno vinařství, takže nikdy nepřijedete zbytečně. Při návštěvě můžete ochutnat zpravidla z 10-12 vzorků skvělých pavlovských vín a nakoupit si jakékoliv množství pro svou potřebu. Kromě toho je otevřena také místní obecní vinotéka ve sklepích pod Obecním úřadem. Příležitost k degustaci a nákupu vína máte letos až do 4. září.

Vinné sklepy v Dolních Dunajovicích a Březí u Mikulova

Až do konce letošního srpna máte možnost posedět a ochutnávat vína každý den i bez předchozího objednání. Každé vinařství má dle rozpisu služeb otevřeno vždy po celý týden, neplatí se žádné vstupné, zpoplatněna je pouze samotná degustace.

Moravská Nová Ves

Rovněž do 31. srpna jsou pro milovníky vína otevřeny sklepy ve sklepní lokalitě Výmol od pátku do neděle od 17 do 21 hodin. Předem se můžete objednat i do jiných vinařství, jako je například vinařství Fila, Mackových, Krutáků nebo Tomanových.

Habánské sklepy

Pálava a Lednicko-Valtický areál jsou jedinečná místa, kde lze strávit dovolenou nebo si prohlédnout Habánské sklepy v typické vinařské obci Velké Bílovice. Prohlídku spojenou s degustací vín můžete absolvovat až do 21. srpna 2016, pokud se ovšem objednáte předem. Vybrat si můžete ze dvou variant prohlídek, a to s malou degustací tří vzorků za 150 Kč nebo s rozšířenou degustací 6 vzorků za 200 Kč. Víno, které vám zachutná si můžete samozřejmě koupit.