Kam letos na dovolenou je otázka, kterou si každoročně klade mnoho Čechů. Někteří upřednostňují dovolenou v tuzemsku, jiní navštěvují exotické země, ovšem mezi nejvíc navštěvovaná místa patří, nejen Čechy velice oblíbené, Chorvatsko. Země mnoha tváří, pohnuté minulosti, vstřícných lidí a všestranného vyžití – nejen to jsou důvody, proč je Chorvatsko tak oblíbené. Do Chorvatska je to z Česka, co by kamenem dohodil a ceny v Chorvatsku jsou srovnatelné s našimi. Ubytování Chorvatsko nabízí v mnoha alternativách, které uspokojí poptávku každého turisty. Krásných destinací, kde můžete trávit volné dny, je v Chorvatsku nespočet, jedním z oblíbených je také město Solin.

Co nabízí předměstí Splitu?

Chorvatské město Solin je také předměstím Splitu od kterého leží pouhých 5 km. První zmínky o založení města pochází již z roku 244, proto je významným zejména pro archeology. Solin patří mezi největší archeologická místa v celém Chorvatsku.V jeho blízkosti můžete obdivovat pozůstatky antických hradeb Salon, hlavního města římské Dalmácie.

Součástí města je také mariánský kostel, který byl postaven na zbytcích dvou chrámů z období chorvatských králů. V jednom z nich byl dokonce nalezen sarkofág s pozůstatky chorvatské královny Jeleny, která zemřela v roce 976 n.l. Kostel je často cílem cesty křesťanských poutníků.

 

Ubytování Solin nabízí v mnoha hotelích a penzionech. Ačkoliv je město Solin plné významných historických památek, jedná se o moderní město, které toho nabízí k vyžití mnohem více.

Písčité pláže na předměstí Splitu

Písčité pláže na předměstí města je pro Čecha něco nepředstavitelného, ovšem přesně to nabízí obec Stobreč, která je také součástí splitského předměstí. Apartmány a hotel Stobreč uspokojí i náročnější turisty, kteří hledají zábavu velkého města. Stobreč je ideálním místem k trávení rodinné dovolené. Různé akce pořádané pro turisty se vám postarají o nezapomenutelnou zábavu.