Možná jste se ještě nesetkali s termínem “fotopast”. Jde snad o nějaké špehování? V podstatě ano, fotit s fotopastí však nemusíte jen celebrity, ale především tato věcička slouží pro myslivce, vědce, ale i policisty.

Nastražte svou fotopast

Fotopast je ve skutečnosti vylepšený fotoaparát, který dokáže odolat vlivům počasí, a který se snadno ukrývá, tak, aby nikdo nevěděl, že je snímán. Ale především jde o věcičku, která dokáže pořizovat snímky v noci. Díky této vlastnosti tak jde o perfektního hlídače na zahradě, který je možná účinnější než obvyklý hlídací pes u boudy. Ovšem tím užitek fotopastí nekončí…

K čemu se ještě dají fotopasti použít?

Již jsme si řekli, že jde o perfektní alternativu nastražené kamery na střeše, která snímá případné zloděje. Pokud chcete ochránit svůj pozemek, anebo dokonce externí prostory své firmy, neexistuje lepšího pomocníka. Možná je tato věcička dokonce lepší než samotná kamera, která běžně hlídá objekty, protože fotopast umí nejen pořizovat snímky, ale také videa.

Pro myslivce či vědce

Myslivci a vědci tohoto pomocníka zase užijí zejména pro pozorování zvířat v lese. Kolik se v daném lese zrovna vyskytuje lišek, vlků, anebo medvědů. Pozorovat tato zvířata můžete z bezpečné výšky, protože fotopast se snadno instaluje na stromy, a to aniž by vyrušovala běžný den zvířete. Anebo fotopast aplikujte na krmelec, abyste věděli, kolik zvířat se chodí stravovat v dané blízkosti člověka.

Pokročilá technika

Fotopasti uvedete do provozu na základě klasických AA baterií a vše, co zaznamenávají, se mapuje na známé a cenově dostupné SD karty, které lze opakovaně používat. Fotopast dokáže zaznamenávat pohyb, respektive fotí pouze při pohybu, díky čemuž se nemusíte bát, že by se vám okamžitě zaplnila paměťová karta. Pokud se k vám tedy, například do firmy, chystá zloděj, pak jej oko záznamu ho nemine. Kromě toho o všem dění před fotopastí navíc můžete být bezprostředně informováni, protože fotopast dokáže rovněž posílat pořízené fotografie a krátká videa přímo jako MMS na mobilní telefon, anebo na email.

Nejlevnější fotopasti si může běžný uživatel pořídit již od dvou tisíc korun, ty nejdražší se pak pohybují v ceně okolo devíti tisíc korun. To jsou však již zcela profesionální pomůcky, které používá například armáda, policie, anebo celní úřad. Ty levnější zase využívají běžní občané, podnikatelé, anebo i Lesy české republiky – o funkci se tak nemusíte bát a fotopast vám tak nakonec opravdu může sloužit jako levnější alternativa bezpečnostní kamery, která vám šetří čas v tom, že nezaznamenává zbytečně prázdné dění. Litovat po pořízení tohoto užitečného přístroje, tak určitě nebudete. Naopak – dá vám v klidu spát, aniž byste se museli bát o své podnikání.