Plánujete dovolenou nebo pojedete na delší služební cestu a přemýšlíte nad tím, co všechno si sebou musíte vzít?

Samozřejmostí je vhodné oblečení a hygienické potřeby. Nutností je však zavazadlo, do kterého všechny ostatní věci zabalíte.

Jaké zavazadlo zvolit?

Pokud vyrážíte do přírody nebo budete cestovat vlakem, asi bude vhodnější volbou cestovní batoh. Zajistí, že budete mít vždy volné ruce a nebudete se muset obávat, že zavazadlo někde zapomenete. Budete jej mít stále na zádech.

Pokud cestujete autobusem či letadlem, můžete si pořídit kufr, jehož součástí jsou také visačky na kufr.

Uvažujete – li nad tím, že si pořídíte kufr nový, než se pro nějaký model rozhodnete, je potřeba nejprve zvážit několik důležitých detailů.

První hledisko je využití kufr. Pokud jej budete používat na delší cesty a pravidelně, pak je ideální volbou kufr na kolečkách. Je-li kufr určený pro cestu letadlem, sáhněte do nabídky kufrů skořepinových.

Dalším faktorem je provedení a velikost kufru. Pro krátkodobé pobyty postačí kufr menších rozměrů. Budete-li jej využívat pro pobyty delší, raději si zakupte kufr větších rozměrů. Důležitou roli také hraje materiál, který se podstatnou měrou podílí na životnosti kufru. Kufr vyrobený z textilu je sice lehčí, ale jeho životnost není tak velká, jako u kufru vyrobeného z kůže či koženky.

Někomu záleží i na designu. I na toto hledisko výrobci pamatovali. Vybírat si můžete z celé řady různých variant i barevných vzorů.

Asi nezabráníme případné ztrátě zavazadla, ale pokud bude mít vaše zavazadlo visačky na kufr s vašimi kontaktními údaji, je v případě ztráty vyšší pravděpodobnost, že se vám zavazadlo opět vrátí.

Pokud hledáte kvalitní kufry za přijatelné ceny, obraťte se na e-shop penezenky-ahal.cz, kde si můžete vybrat nejen kufr, ale také peněženky AHAL, které jsou též pro cestování nezbytností. I zde si můžete vybrat z celé řady zajímavých modelů.