Rozhodli jste se změnit práci nebo jste právě ukončili studium a teprve se do zaměstnání chystáte? Jaké máte možnosti a jakým způsobem lze novou práci najít?

Možnosti hledání práce

Jednou z možností je doporučení. Někteří zaměstnavatelé dokonce svým zaměstnancům nabízejí různé benefity za to, když doporučí na volnou pracovní pozici vhodného kandidáta. Další možností jsou inzeráty na pracovních deskách. Ty se nejčastěji objevují na úřadech práce. Samozřejmostí jsou pracovní portály na internetu. Mezi takové patří také hitrpaca.pl. Praca je zde rozdělená podle oborů nebo podle měst. Portál je přehledný a snadno se na něm ihned zorientujete. Nabídka volných pracovních míst se týká Polska. Pokud nemáte žádné závazky, je to ideální volba, jak získat nové pracovní zkušenosti a znalosti, seznámit se s novými pracovními postupy a metodami, naučit se komunikovat v cizím jazyce a poznat jinou kulturu. Nezapomeňte si připravit životopis v polštině. Portál také nabízí možnost přihlásit se k odběru novinek, které vám budou zasílány automaticky do vašeho e-mailu.

Šikovnými pomocníky při hledání práce jsou také pracovní veletrhy. Prohlédnout si také můžete stránky společností, kde se občas inzeráty s volnými pracovními pozicemi nacházejí. Existuje řada mobilních aplikací, které vás upozorní na nabídku volné pracovní pozice podle vámi zadaných parametrů.

Vydejte se pracovat do zahraničí

Jak již bylo řečeno výše, velkou výhodu nabízí práce v zahraničí. Může to být třeba praca Wrocław. Město se nachází v jihozápadní části sousedního Polska. Mí zde sídlo velké množství leasingových a inkasních společností a bank. Můžete si tedy najít pracovní místo v tomto oboru. Také zde naleznete mnoho zahraničních společností. Průmysl se zaměřuje na strojírenství, elektroniku, průmysl potravinářský a zpracovatelský, chemický a svoje sídla zde má mnoho high-tech společností. Pracovních příležitostí je zde tedy velké množství.