Milujete cestování a většinou máte v plánu procestovat celou zemi nebo lokalitu křížem krážem? Pokud ano, je ideální využít automobil, díky kterému jste sami svým pánem. Kde ho vzít? Je to jednoduché. Dnes jsou snad v každé zemi autopůjčovny, které dokážou vyhovět vašim požadavkům.

Co budete potřebovat?

Je dobré vědět i to, co konkrétně budete pro takové půjčení vozu potřebovat. Roli v tomto ohledu hrají jak zákony konkrétní země, tak například i podmínky autopůjčovny. Obecně platí, že je dobré zjistit si tři věci, které se půjčení týkají. A to:

  • Nutnost mezinárodního řidičského průkazu
  • Dostatek peněz na platební kartě
  • Požadovanou věkovou hranici

Auto rezervujete ještě před odjezdem

Chcete mít jistotu, že ne vás automobil zbude? A že budete mít přesně takový, který se na vaše cesty hodí? Potom neponechávejte nic náhodě a rezervujte vůz ještě před vaším odletem. Příkladem může být třeba půjčení auta Letiště los Angeles. Přistanete, vezmete si zavazadla a zamíříte do půjčovny, kde bude vaše rezervované auto připravené. Jednou ze služeb, která toto nabízí, je Cars-scanner.cz. Ta vám ukáže jak možnosti, tak samozřejmě i ceny.

Vrátit auto jinde nemusí být problém

Když zůstaneme v USA, musíme říci, že není nic výjimečného přilétat do konkrétního města a odlétat z jiného. Co ale s půjčeným vozem? Není nic nemožného uskutečnit jeho vrácení jinde. Důležité je toto specifikovat už při rezervaci. Dále je nutné půjčit si vůz u známé autopůjčovny s dostatkem poboček. Ty velké toto umožní zcela běžně.

Jaké auto vybrat?

Roli hrají hlavně dvě věci. V první řadě je to počet cestovatelů a celkové pohodlí. Dále je to trasa, kterou máte naplánovanou. Do přírody a nezpevněné cesty by to přece jenom mělo být něco většího. Do měst vám naopak stačí i menší modely, se kterými se všude lépe vejdete a mnohem snadněji najdete i místo k zaparkování.