Když se mluví o investicích, mnoho lidí pomyslí na možná rizika. U zlata lze však konstatovat, že žádné riziko nehrozí, naopak. Už odedávna je zlato nejlepší možností, jak uchovat hodnotu majetku a z dlouhodobého hlediska se jeho hodnota zvyšuje a zvyšovat vždy bude. Bohatí lidé si obvykle alespoň část majetku ukládají do zlata. Do zlata však neinvestují jen bohatí, může do něj investovat prakticky kdokoliv, i vy, a je jedno, jestli máte milionový majetek nebo jen pár tisíc po kapsách. Jak s investicemi začít?

Zlaté slitky a zlaté mince

Je lepší pořídit zlaté slitky nebo zlaté mince? V současné době zažívá zlatý trh krizi. Způsobila ji koronavirová pandemie, která donutila vlády, aby uzavřely největší švýcarské rafinérie, které zásobují třetinu světové produkce zlata. Jelikož žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí, je jich velký nedostatek. Čeští i zahraniční investoři se tak raději poohlíží po světově populárních investičních mincích. Patří sem zejména mince jako Wiener Philharmoniker. Ty jsou natolik populární, že je můžete prodat kdekoliv ve světě.

Zlaté mince Wiener Philharmoniker

Mince Wiener Philharmoniker jsou známou a atraktivní investicí. Razí se ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. U těchto mincí neplatíte za přidanou sběratelskou hodnotu ani DPH, prodávají se čistě za cenu zlata a jsou dokonce trochu výhodnější než švýcarské zlaté slitky. Jednu minci můžete pořídit i za cenu do 5000kč. Nejlepším místem pro nákup je v České republice firma Zlaté mince Numismatika, kterou najdete v Obecním domě v Praze. Můžete si koupit mince jednotlivě, ale většina investorů zde pořizuje zapečetěná balení s hologramem o počtu 10 nebo 20 kusů. Můžete zde pořídit i jiné světově populární mince a rozšířit tak své investiční portfolio.