Karel Gott je ikonou české hudební scény a to uznávají jak jeho fanoušci, tak lidé, kteří ho neposlouchají. Jde o stálici české hudby a několikanásobného vítěze mnoha anket v čele s anketou Zlatý Slavík. Tyto ceny a mnoho dalšího můžete nyní spatřit na vlastní oči. Kde? V Praze, když navštívíte unikátní výstavu Gott, My Life.

Procházka kariérou

Díky této jedinečné výstavě budete mít možnost projít si úžasných šedesát let kariéry Karla Gotta. Najdete zde životní mezníky, uvidíte například všechny Slavíky, které Karel získal, dále také ceny TýTý. Kromě mnoha dalších cen, zlatých a diamantových desek budete moci nahlédnout také do zpěvákova osobního archivu. A že jsou zde opravdu zajímavé věci. Uvidíte zde například kostýmy, ve kterých Karel Gott vystupoval a další osobní exponáty, o které se rozhodl se všemi návštěvníky podělit.

Víc než tisíc exponátů

Výstava je velmi obsáhlá, najdete zde víc než tisíc vystavených exponátů. Můžete tak zjistit mnoho věcí, které o životě Mistra nevíte. Například si zde můžete všimnout fotografie ze setkání s ikonickým Johnem Lennonem, jeho osobní fotografie. Zjistíte také, co rád poslouchá v soukromí za hudbu, co jej baví, co čte. Uvidíte také to, co vše pro něj jeho věrné fanynky vytvořily.

Etapy kariéry

Můžete si také prožít atmosféru jednotlivých etap Gottovy kariéry a to pomocí vzpomínkových videí, které představí největší zpěvákovy hity. Zjistíte, jak se stal hvězdou nejen u nás, ale také v Německu nebo to, jak se dostal do Las Vegas. Jde o jedinečnou výstavu, která vám představí Karla Gotta tak, jak jej neznáte.

Retrospektivní výstava ukazuje, jak pozoruhodný příběh tento zpěvák, ikona české populární hudby, prožil. Výstava byla zahájena 8. června a je možno jí navštívit až do 30. září 2017 a to na pražské náplavce.