Chcete si poslechnout příjemné melodie a zažít krásnou atmosféru? Zpříjemněte si začátek roku 2018 s Glenn Miller Orchestra. Toto legendární těleso se opět vrací do České republiky a během ledna příštího roku navštíví celkem dvanáct českých a moravských měst. Zde zahraje své jemné melodie a potěší mnohé diváky.

Nejslavnější swingový orchestr na světě přijede na začátku roku 2018 potěšit české a moravské publikum. Do České republiky přivezou svou unikátní show, kterou ve světě navštěvují stovky lidí. Jejich koncerty bývají velmi rychle vyprodány. Letos tento ansámbl přijíždí s novým albem a také programem nazvaným Jukebox Saturday Night.

Will Salden, kapelník uvedl, že každé dva roky mění kompletně svůj program. Samozřejmě, zásadní skladby, bez kterých by si diváci již koncert nedovedli představit, zůstávají, ale snaží se program obměnit. V České republice jsou tato vystoupení velice populární, zavítá na ně převážně starší generace, kterou však také doplní mladí, kteří se nechávají strhnout swingem.

Glenn Miller Orchestra

Původně to byl orchestr, který založil Glenn Miller už v roce 1938. Aranžmá ovlivnil klarinet a tenorsaxofon. Šlo o druhé Millerovo hudební těleso. Pro podobnost obou těles jej však po nějaké době rozpustil. Orchestr si získal popularitu a jeho jazzové skladby dosáhly vysoké prodejnosti. Poté, co na cestě do Paříže zmizelo letadlo na jehož palubě byl i Glenn Miller, orchestr se dává znovu dohromady a to pod vedením zpěvákova blízkého přítele Texe Benekeho.

Naživo si tak české publikum může poslechnout hity jako Moonlight Serenade či In the Mood. Umělecký ředitel Wil Salden také popisuje, že bez těchto dvou hitů takřka nevystupují, diváci a fanoušci na něj pravidelně každým rokem čekají. Glenn Miller Orchestra vystoupí v Ústí nad Labem, Liberci, Pardubicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Zlíně, Praze, Brně, Českých Budějovicích, Plzni nebo Táboře.