Když se řekne fotopast, většina z nás si vybaví účinné zařízení, které chrání majetek nebo sleduje divokou zvěř v přírodě. V posledních letech jsou fotopasti velmi oblíbené právě pro ochranu majetku před zloději. Fotopast Bunaty můžete využít i pro svůj koníček, kterým je rybaření.

Nabízí totiž ideální možnost, jak zlepšit své výsledky a dozvědět se něco více o svém rybářském reviru. Nejdříve se však seznámí s fotopastí.

Fotopast je klasický fotoaparát s pohybovým čidlem

Fotopast nenabízí něco jiného, než klasický fotoaparát. Funguje na stejném principu, jen má pár úprav. Například je osazena PIR čidlem, které reaguje na pohyb. Jakmile se dostane člověk nebo zvíře do zorného pole snímače, fotopast pořídí snímek. Čidlo u moderních fotopastí je vyrobeno tak, že eliminuje nažádoucí pohyb a zabraňuje vzniku zbytečným snímkům. Fotopasti Bunaty zvládnou pořídit snímek ve dne až na vzdálenost 20 metrů a v nočních podmínkách pořídí černobílé fotografie na vzdálenost 10 metrů.

Jaké možnosti nabízí

Standardní fotopasti jsou schopny pořizovat kvalitní fotografie nebo krátké video se zvukem. Standardně je k dispozici připojení pomocí USB, ale existuje i GSM modul, který umožňuje pomocí SIM karty odesílat pořízené záběry na váš chytrý telefon nebo email. Některé fotopasti jsou vybaveny i Wi-Fi modulem. Ten se vám hodí v případě, že je fotopast umístěna na těžko přístupném místě. Máte tak přístup ke kartě bez omezení.

Úložiště pro fotopasti nabízí až 32 GB volného prostoru. Rozlišení u fotografií se pohybuje v rozpětí od 2 MP do 12 MP.

Jak využít fotopast při rybaření

Voděodolná fotopast vám skvěle poslouží při rybaření. Pod vodou bude zaznamenán veškerý pohyba vy tak získáte jasný přehled o rybách, které jsou ve vašem revíru. Můžete snadno upravit návnadu a přizpůsobit se na daný druh ryb.