Máte ve svém okolí známé nebo přátelé, kteří rádi sledují zvířata v lese? Nebo jednoduše potřebujete mít pod kontrolou svůj domov, chatu, chalupu či jiný majetek? A nemůžete jej sledovat čtyřiadvacet hodin denně? Investovat můžete do bezpečnostního systému, který bývá drahý a nemusí vždycky splňovat ty funkce, které potřebujete. Řešením je právě fotopast.

Přístroj, který pomáhá

Fotopast je podobná klasickému digitálnímu foťáku, ovšem k její činnosti není nikdo potřeba, vystačí si sama. Namísto klasického tlačítka, které musíte zmáčknout, aby vznikla fotografie fotopast nepotřebuje pomoc. Pomyslné tlačítko stlačí sama a to ve chvíli, kdy se okolo ní něco pohne. Pohybové čidlo zaznamená pohyb a fotopast už spustí. Snímky, které pořizuje, jsou kvalitní a nemusíte se tedy bát, že na nich nebylo nic vidět.

Pořídit si fotopasti je velmi jednoduché, vyberete si takovou, která bude vyhovovat vašim požadavkům a kritériím, zakoupíte a je takřka hotovo. Nemusíte nikde nic složitě instalovat, žádné zbytečné napájení, kabely a podobně. S pomocí přísvitu navíc také může přístroj pořizovat velmi dobré snímky také v noci. Kdykoliv se tedy bude chtít někdo dostat k vašemu majetku fotopasti jej pohlídají a vyfotí!

Je libo fotku nebo video?

Fotopasti můžete vybírat podle toho, zda chcete pořizovat snímek nebo krátké video. Navíc je možno každou z nich nastavit tak, aby fotila či snímala krátké video jen v určitém časovém období. Můžete si jí nastavit na dobu, kdy jste v práci nebo jedete někam pryč, na noc, aby se snímalo okolí vašeho domu, a vy jste mohli nerušeně spát. Díky fotopastem se budete cítit bezpečněji.

Záznamy z každé fotopasti si můžete prohlídnout na LCD displeji, které mají některé fotopasti zabudovaný. Popřípadě si můžete fotografie prohlížet kdekoliv jinde. Přístroje lze připojit k počítači, většina dnes už disponuje SD kartou, kterou jen vytáhnete, umístíte do počítače nebo notebooku a můžete jednotlivé fotografie prohlížet.