Hledáte nějakou zajímavou akci, na kterou byste mohli vyrazit? Chystáte se podívat do muzeí a galerií, ale nevíte, zda vás to tam bude bavit? Festival muzejních nocí je vhodný právě pro vás! Muzejní noci se stali v evropských metropolích již fenoménem a řadu let se stává prezentací kulturního dědictví. Jde o velmi zajímavý způsob, jak ukázat, co vše nabízejí muzea a galerie svým návštěvníkům.

První pražská muzejní noc

Česká republika si vzala námět z jiných evropských měst a v roce 2004 se Národní muzeum ujalo tohoto úkolu a proběhla první pražská muzejní noc. O tuto akci byl nevšední zájem, jednalo se o velmi nekonvenční metodu, jak přilákat nové a nové návštěvníky do muzeí, u veřejnosti měla tato akce opravdu velký úspěch. Tento úspěch dal spontánnímu vzniku celorepublikového festivalu muzejních nocí, jehož organizaci se ujímá Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Národním muzeem.

Muzea v celé republice

K této iniciativě se každým rokem přidává víc a víc muzeí a galerií z celé České republiky. Najít tak to správné muzeum ve vašem okolí bude jednoduché. Nepodílí se na tomto festivalu jen muzea a galerie, ale také divadla, knihovny, města a další subjekty. Kromě stálých a běžných expozic, které jsou během tohoto festivalu k vidění, se návštěvníci mohou těšit na doprovodný program.

Festival muzejních nocí 2017

Každá instituce přináší originální program, který se zaměřuje jak na malé, tak i na velké návštěvníky. Každým rokem se zvyšuje počet návštěvníků, což svědčí o úspěšnosti celé akce. I vy letos můžete vyrazit ve svém okolí na již třináctý ročník tohoto festivalu, který bude probíhat ve dnech 19. května až do 10. června 2017.