Podzim je kouzelná doba plná úžasných barev a ve větru se třepotajících velkých i malých draků. Draci neodmyslitelně patří k podzimu.

Prvními poprázdninovými akcemi v září je pouštění létajících draků – DRAKIÁDY. Na drakiádách se schází spousta nadšenců pro dračí létání. Tyto soutěže se pořádají velkých loukách nebo polích bez stromů a elektrického vedení. Konají se na mnoha místech v České Republice, ale také v Německu, Rakousku a dalších zemích téměř po celém světě. Soutěž v létání s draky proběhla u nás už v roce 1958 v Horním Benešově. Největší drakiáda na Moravě se pořádá tradičně již přes 20 let v Bořitově. Drakiády se těší velkému zájmu malých dětí,mladých lidí i dospělých a také seniorů.
Vzhůru do oblak

Soutěží se v různých disciplínách. Soutěžící jsou nejprve rozděleni podle věkových skupin a také podle toho jakého létajícího draka chtějí předvést. Létá se, a předvádějí se létající draci jak doma vyrobení, tak také koupení draci. Děti od 3 do 6-ti let soutěží s jednošňůrovými plochými draky. Starší děti a dospělí s dvoušňůrovými krabicovými a akrobatickými draky. Lidi kteří se tímto sportem zabývají profesionálně se mohou ukázat s tažnými létajícími draky. Věková hranice soutěžících není omezena.Je jedno zda soutěží dívka,chlapec,muž či žena, pravidla jsou pro všechny zúčastněné stejná: Start-létání-přistání. Porota hodnotí vzlétnutí draka, délku letu, ovládání draka ve stanovených figurách a bezpečný návrat k zemi. Soutěží se také o nejkrásnějšího vyrobeného, koupeného, nejmenšího a největšího létajícího draka a také v ovládání a akrobatických kouscích.

Jestli si neumíte vyrobit draka, nezoufejte v obchodech i na internetu je spousta různých draků na prodej. Takže pokud chcete strávit příjemný podzimní víkend s rodinou nebo přáteli tak vyrazte ven do přírody a “Vzhůru do oblak”, stačí jen mít dobrý vítr, létajícího draka a dobrá nálada se dostaví sama.