Pořádáte rodinnou či firemní oslavu nebo přemýšlíte, čím potěšíte své blízké k narozeninám či svátku? Rozhodně nesmíte zapomenout na dort. Dorty jsou důležitou součástí každé slavnostně prostřené tabule a zároveň je to dárek, který je vhodný pro jakoukoli slavnostní příležitost.

Proč právě dort?

V současné době vám téměř každá cukrárna připraví dort k celé řadě různých příležitostí. V nabídce naleznete nejen dorty k narozeninám, ale i svatební. Velmi oblíbené jsou dorty s různými motivy.

Pokud hledáte dort v originálním provedení, můžete si objednat dortovou kytici. Dortové kytice nabízí společnost Frutiko. Kytice připravuje z ručně vyráběných muffinů a popcaků, které jsou namáčené ve velmi kvalitní belgické čokoládě, nebo jsou zdobené fondánem či oříšky. V nabídce tvarů naleznete jak klasické kuličky, tak i srdíčka nebo růžičky. Ozdobené tvary jsou aranžovány do květináče nebo košíku do podoby kytice. Veškeré zboží, které Frutiko nabízí, si také můžete nechat doručit a to kamkoli po celé republice. Doručení zajistí spolehlivý kurýr a to ve speciálním boxu, takže dort, případně dortová kytice budou čerstvé a v perfektním stavu.

Jak vybrat ten správný dort

Než začnete vybírat dort, je potřeba si uvědomit pro jakou příležitost či pro koho je určený. Díky široké nabídce může vypadat jinak dort pro dospělého a jinak pro dítě. Pokud bude dort zdobit slavnostní tabuli, jíž bývá velmi často dominantou, může být uzpůsobený jejímu stylu.

Další důležité hledisko je počet osob, které se slavnosti, pro níž je dort určený, účastní. Velmi důležité je vědět, zda ten, pro koho je dort určený, není alergický na některé potraviny nebo nemá nějaký druh potravinové intolerance.

Pokud je dort určený konkrétní osobě, bylo by dobré zjistit, co má ráda. Do podoby dortu lze zakomponovat i záliby a zájmy dotyčné osoby.