Podle průzkumů je v České republice kolem 500 tisíc hráčů, kteří mají problémy a 120 tisíc hráčů, kteří jsou na svém koníčku zcela závislí. Zajímavý je i fakt, že se v internetových i kamenných kasínech za jedinou hodinu prohraje kolem půl milionu korun. Cílem vlády je zmenšit tato čísla a to například tím, že se zavede registr vyloučených hráčů.

Podle informací by bylo teoreticky možné, aby začal fungovat již do tří let, registr vyloučených hráčů by by zaměřený zejména na hráče, kteří jsou nezaměstnaní a pobírají sociální dávky. Mnoho lidí kritizuje, proč tento registr již dávno nefunguje. Soutěž na jeho provozovatele byla v minulosti velmi bojkotována a podle odcházejícího náměstka ministryně financí Ondřeje Závodského je potřeba soutěž udělat znovu. Lidé, kteří budou v tomto registru uvedení, by neměli mít možnost hrát a to ani v kamenných kasínech, ani v online kasínech.

Závodský dále tvrdí, že v polovině roku 2019 by mohly být první funkce tohoto registru. Za nerealistické to považuje Valenta, který si myslí, že něco takového bude fungovat nejdříve v roce 2021. Senátor Ivo Valenta s registrem souhlasí pouze v případě, že bude platit pro provozovatele online i kamenných kasín.

Kde si zahrát online?

Pokud nepatříte mezi problémové hráče a rádi si zahrajete, online kasína jsou jednou z nejlepších možností a to už jenom proto, že za nimi nemusíte nikam cestovat. Ať už jste zkušení hráči či začátečníci, skvělou zábavu vám dopřejí hraci automaty zdarma, které nabízejí širokou škálu her. Hry jsou přehledně popsány v češtině, takže se nemusíte bát, že byste je nepochopili. Moderní provedení a originální zpracování jsou zárukou, že vás tyto automaty jen tak neomrzí.