Dát si výbornou kávu je pro mnohé něco jako svátek. Sednout si pěkně doma, v teple do křesla a v pohodě si vychutnat svůj šálek výborné kávy. Nebo rádi vyhledáváte nové kavárny, kde mají výbornou kávu? Nejen pro milovníky kávy existuje Prague Coffee Festival, který ve dvou dnech přinese spoustu dobré kávy. A nejen to!

Káva je nápoj, který se vyrábí z plodů kávovníku. Primárně známe horký nápoj a je pro něj charakteristická silná vůně a černá barva. Obsahuje kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a pije se také pro povzbuzující účinky. Káva také zvyšuje krevní tlak. Existuje několik druhů kávy, podle země, kde se pěstují. Po přípravu české krávy se obvykle využívají dva základní typy arabica a robusta.

Festival s tradicí

Prague Coffee Festival se pořádá již šestým rokem a za tu dobu si mezi širokou veřejností udělal velmi dobré renomé. Tento ročník se snaží uchopit téma kávy a to v širším kontextu, aby si na své zde přišel opravdu každý. Kromě degustací jednotlivých vzorků se můžete těšit na přednášky nejen z oblasti kávy. V rámci přednášek se objeví kávoví farmáři, profesionálové i odborníci na různé aspekty kavárenství. Zjistíte například, jak funguje příprava či pěstování kávy a to ze všech koutů světa.

Objevovat můžete také různé workshopy, které vám ukážou spoustu nového a zasvětí vás do tajů kávy. Návštěvníkům přiblíží základy latte artu nebo je naučí, jak si doma připravit dokonalý šálek kávy a to různými způsoby. Uvidíte také ukázky pražení, prezentovat se zde budou kavárny i jednotliví baristé.

Kávy z různých koutů

Prague Coffee Festival nabízí degustaci vzorků kávy a to z lokálních i zahraničních pražíren. Můžete tak vyzkoušet velkou spoustu originálních a jedinečných chutí a příchutí. Prague Coffee Festival můžete navštívit v Kafkově Domě v Praze a užít si jej můžete 14. – 15. října. V ceně vstupenky jsou zahrnuty všechny ochutnávky kávy zdarma, také workshopy, cupping a přednášky.