Je lepší vyhořet nebo se stěhovat? Podle mých zkušeností je lepší x krát vyhořet, než se stěhovat do menšího bytu.

Před nějakou dobou jsme se s mámou rozhodli prodat pro nás zbytečně velký byt a pořídit si menší, útulnější. A co se všemi zbytečnými věcmi?

Problém 1. – Nábytek
Pokud má člověk byt s obrovskými pokoji, ani si neuvědomí, že přemístit všechen původní nábytek do menšího bytu je zhola nemožné. Ze skříní a komod, které v našem větším bytě působily normálně, se staly věci obřích rozměrů, které si začaly nárokovat více než jeden roh v místnosti. Tyto větší kusy si naštěstí vybrala maminka.

Problém 2. – Knihy
Knihy byly rozděleny na 3 hromady: moje, mámy a naše. Z hromádky Naše jsme chodily potají knihy přemisťovat. Museli jsme ale spoustu knih vyřadit, protože by se nám do pokojů nevešly. Vyřazené knihy jsme nakonec přemístily do sklepa. Je docela fajn si jednou za čas dojít ze schodů dolů a prohrabat se knížkami, na které člověk zapomněl.

Problém 3. – Harampádí s citovou vazbou
Když jsem zjistila, kolik jsem byla schopná nahromadit věcí, docela mi zatrnulo. Sbírka mých malých figurek zvířat by zaplnila pravděpodobně celý kamion. Maminka pro změnu nevěděla co si počít se sbírkou zvonečků. Svůj problém s uskladněním sbírky jsem vyřešila tak, že jsem ze své místnosti obětovala 1,2 m odzadu. Nechala jsem udělat sádrokartonovou stěnu s dveřmi a zřídila komoru.

Jak už jsem říkala na začátku je lepší x krát vyhořet než zažívat tuhle životní komplikaci.
Jedna věc mě ale těší. Pokud se budu ještě někdy stěhovat do menšího, tak už to bude jenom postel a pár osobních věcí.