V boji s hazardními hrami přitvrdil i náš slovenský soused. Například zastupitelstvo hlavního města Slovenské republiky minulý čtvrtek rozhodlo o plošném zákazu heren, kasin a automatů na území Bratislavy. Bylo to sice až na druhý pokus, když tento plošný zákaz neprošel na únorovém zasedání díky jedinému chybějícímu hlasu. Proti zákazu se samozřejmě brání Asociace zábavy a her, která již avizovala, že se proti zákazu bude bránit soudní žalobou.

Souhlas veřejnosti se zákazem

Zákaz hazardu na celém území hlavního města Slovenska žádaly tisíce obyvatel prostřednictvím petice. Předsedou petičního výboru byl dokonce primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, který po schválení zákazu se zadostiučiněním prohlásil, že „Hazard v Bratislavě se stává minulostí“.

Platnost zákazu

Nařízení vstoupí v platnost začátkem května, ale některé herny mohou na základě výjimky fungovat až do vypršení platných licencí. Primátor dodal, že vydaná povolení budou platit do konce roku 2017 a nová již město nebude vydávat. Přitom za loňský rok získala Bratislava na poplatcích z provozu hazardních her 3,15 miliónu eur, což je v přepočtu 85 miliónů korun.

Hrát je možné online

Příznivci kasín a hazardu mají naštěstí možnost hrát online. Online kasína jsou rok od roku populárnější a to nejen proto, že je lze navštívit kdykoliv z pohodlí adomova, ale i proto, že nabízejí velkou škálu různých her. Mezi nejoblíbenější patří gry maszyny, kde lze najít prvotřídní automaty, které vás jen tak nepřestanou bavit.