Kultura je na Ostravsku pořád velmi oblíbená, lidé chodí na různé koncerty, povětšinou na festivaly či do klubů. Co však vyrazit na trošku jiný koncert? Máte rádi houslové koncerty? Rádi chodíte na koncerty filharmonie a chcete zažít něco nového a jedinečného? Pak je to koncert právě zpěváka a houslisty Alexandera Rybaka. Tento mladý a nadaný hudebník se spojil s Janáčkovou filharmonií v Ostravě a opět předvede nevídanou podívanou.

Mladý a úspěšný

Alexander Igorijevič Rybak je norský zpěvák, písničkář, houslista, herec, skladatel a klavírista běloruského původu. V květnu roku 2009 zvítězil v soutěži Eurovision Song Contest v Moskvě a to s písní Fairytale, což v překladu znamená pohádka. Narodil se v Minsku, ve čtyřech letech se přestěhoval s rodinou do Norska. Alexandrův otec je věhlasný běloruský houslista, jeho matka je klavíristka. Po Eurovizi vydal očekávané debutové album Fairytales, které bylo kritikou pozitivně přijato. Profiluje se jako zpěvák, houslista a skladatel, píše písně pro další umělce.

V Ostravě koncert

Alexander Rybak v Ostravě již vystupoval a to v roce 2016, kdy svůj program uvedl v ostravském kině Vesmír. Tento koncert byl úspěšný, a proto se Alexander opět vrací do České republiky. Nyní spojuje své síly v projektu s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Půjde o nevšední zážitek špičkového hudebního tělesa a mladého, talentovaného zpěváka a hudebníka.

Nevšední spojení

Spojení Alexandera Rybaka a Janáčkové filharmonie Ostrava stojí jistě za zhlédnutí. Nenechte si proto tento nevšední zážitek ujít. Koncert se bude konat 4. října 2017 v 19:00 v aule GONG v Ostravě. Lístky jsou v prodeji v síti Ticketpro nebo v infocentrech Ostrava Info.